Atlas treningowy w ćwiczeniach siłowych

Przyrost masy mięśniowej wymaga intensywnych ćwiczeń poszczególnych partii ciała. Jednak nie warto wydawać pieniędzy na zakup kilku pojedynczych przyrządów. Lepiej zaopatrzyć się w atlas treningowy, który pozwoli Ci uzyskać zadowalające efekty. Zapoznaj się z poniższym tekstem i przekonaj się, jakie zalety ma takie urządzenie wielofunkcyjne!

Uniwersalny atlas treningowy

Na każdej siłowni znajdziesz tego rodzaju sprzęt, który wykorzystywany jest nie tylko w ćwiczeniach siłowych, ale także cardio. Atlas wielofunkcyjny warto mieć też we własnym domu, gdzie stanowi świetną alternatywę dla zestawu kilku przyrządów o podobnym zastosowaniu, ponieważ ma kompaktowe wymiary. Dzięki temu możesz postawić go nawet w kącie salonu czy sypialni, bez konieczności przeznaczania oddzielnego pomieszczenia.

Oprócz ramy konstrukcyjnej mocowań i uchwytów, które występują w każdym modelu, atlas treningowy może się też składać z następujących elementów:

  • stojaki, belki i drążki,
  • sztangi lub wyciągi,
  • stacja do ćwiczeń nóg.

Zalety atlasu treningowego

Podstawową zaletą atlasu wielofunkcyjnego jest jego uniwersalne zastosowanie. Wykonasz na nim rozmaite ćwiczenia na każdą partię swojego ciała, wystarczy tylko regularnie korzystać ze wszystkich przyrządów, jakie oferuje. Poza tym wraz z przyrostem mięśni oraz ich siły trening nadal będzie satysfakcjonujący i rozwojowy, ponieważ możesz zwiększać obciążenia. Dodatkowo jest świetnym rozwiązaniem dla mężczyzn oraz kobiet.

Wybierz najlepszy atlas treningowy!

Jeśli przymierzasz się do zamówienia urządzenia wielofunkcyjnego, zapoznaj się dokładnie z rodzajem przyrządów, jakie zawiera dany model. Cena atlasu przeznaczonego do domowego użytku będzie bardziej przystępna niż sprzętu profesjonalnego.  Dodatkowo wielu dystrybutorów oferuje raty na preferencyjnych warunkach, z których możesz skorzystać. 

News Reporter