Blaszane garaże domowe

Obecnie niemal każda rodzina posiada minimum jeden, a często co najmniej dwa samochody osobowe. Nawet jeśli do domu dobudowany został garaż, zwykle nie rozwiązuje on problemu z miejscem na bezpieczne przechowywanie wszystkich pojazdów. Sprawdź, dlaczego warto w takiej sytuacji rozważyć postawienie blaszanego obiektu, który pomieści nie tylko samochód, ale także rowery i inne niezbędne sprzęty!

Dlaczego warto zdecydować się na popularny blaszak?

Rozwiązanie, które od lat cieszy się szczególną popularnością, stanowi blaszak. Jest on zbudowany z otwartych lub zamkniętych profil stalowych, a jego poszycie wykonane jest z ocynkowanej bądź kolorowej blachy. Lekka, ale jednocześnie wytrzymała konstrukcja łączy w sobie szereg korzyści, z których najważniejsze to:

  • szybki i łatwy montaż,
  • niski koszt budowy,
  • szeroki wybór projektów i wymiarów,
  • ciekawa estetyka,
  • trwałość i odporność na korozję.

Czy na budowę blaszaka potrzebne jest pozwolenie?

Wiele osób pragnących zbudować na swojej posesji garaż blaszany zastanawia się, czy tego rodzaju inwestycja wymaga ubiegania się o pozwolenie na budowę. Zgodnie z prawem budowlanym, nie jest ono konieczne, jeśli chcesz postawić blaszak o powierzchni do 35 m2, pod warunkiem, że liczba tego rodzaju budynków nie przekracza 2 na każde 500 m2 działki.

Jakie warianty można znaleźć?

Wytrzymały model ocynkowany sprawdzi się m.in. jako praktyczny schowek na narzędzia lub sprzęt ogrodowy, a razie potrzeby można zaaranżować go na przydomowy warsztat. Dużą popularnością cieszą się też wersje blaszane drewnopodobne.  Wzmocniony stelaż i trwałość sprawiają, że tego rodzaju budynki, dostępne w kolorze m.in. dębu czy orzecha, zaliczają się do klasy premium, łącząc walory użytkowe z estetyką na wysokim poziomie. Ponadto wybrać można blaszak w dowolnym kolorze z palety RAL.

Gdzie warto zamówić blaszaki?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie postawienia blaszanego obiektu sprawdzonej ekipie z wieloletnim doświadczeniem. Jeśli dana firma działa na rynku od lat, a przy tym oferuje szeroki wybór modeli blaszaków, skorzystanie z jej usług jest dobrą decyzją.

News Reporter