Co to jest laboratorium mikrobiologiczne?

Analizy środowiskowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zobacz, czym zajmuje się profesjonalna placówka badawcza i jakie są efekty jej pracy. Sprawdź, co oznacza akredytowane pobieranie próbek i jak eksperci dbają o wiarygodność przeprowadzanych badań.

Laboratorium mikrobiologiczne

Laboranci specjalizują się przede wszystkim w analizowaniu stanu wody i ścieków. W badaniach środowiskowych określa się także stan powietrza i gleby. Śląskie laboratorium mikrobiologiczne obsługuje między innymi przedsiębiorców, którzy:

  • chcą przeprowadzić audyt środowiskowy i sprawdzić, jak ich biznes oddziałuje na okoliczną naturę,
  • wprowadzają ulepszenia do swojej firmy i planują ograniczenie emisji szkodliwych substancji,
  • są zainteresowani badaniem żywności i wody do picia,
  • wiedzą, że są zobowiązani do przestrzegania przepisów związanych z ochroną środowiska.

Laboratorium mikrobiologiczne we Wrocławiu, Poznaniu i wielu innych miejscach zbiera próbki pozwalające potwierdzić lub wykluczyć obecność toksycznych substancji w środowisku.

Akredytowane pobieranie próbek i ich analiza

Bardzo ważne jest zadbanie o wiarygodność analiz. Właśnie dlatego placówki badawcze przestrzegają ściśle określonych procedur i dysponują akredytacją Polskiego Centrum Akredytacji. Laboranci szczególną uwagę zwracają na sposób pobierania materiału, który musi być przechowywany w odpowiedniej temperaturze oraz chroniony przed zanieczyszczeniem. W zależności od materiału badane są inne czynniki. W przypadku wody sprawdza się na przykład jej barwę, odczyn pH, mętność, zawartość żelaza i azotanów.

Badania laboratoryjne

Zależy Ci na wiarygodności badań? Wybierz akredytowane laboratorium mikrobiologiczne, które często realizuje swoje usługi na rzecz polskich przedsiębiorców. Sprawdzaj czystość wody, powietrza, żywności i gleby, by zadbać o bezpieczeństwo ludzi i zwierząt.

News Reporter