Co trzeba zapewnić psu rasy border collie?

Zastanawiając się nad przyjęciem pod swój dach psa trzeba rozważyć wiele kwestii, a przede wszystkim jego dopasowanie do domowników, ich stylu życia, a także to, czy uda się zaspokoić wszystkie jego potrzeby. W znacznej mierze zaś wynikają one z rasy, dlatego koniecznie trzeba poznać jej cechy i związane z tym potrzeby. Jak to jest w przypadku psa border collie? Przeczytaj i sprawdź.

Border collie potrzebuje ruchu

Ruch to na pewno jedna z najważniejszych potrzeb większości psów. Żaden pies potrzebujący go długo bez niego nie wytrzyma, okrucieństwem też byłoby pozbawiać go zwierzę, dlatego trzeba rozważyć przede wszystkim tę kwestię. Border collie to pies niezwykle energiczny, pierwotnie przemierzający wiele kilometrów, więc zdecydowanie potrzebuje spacerów, częstych i dość długich. Zastanów się zatem, czy będziesz w stanie mu to zapewnić. Nie jest to dobry wybór dla osób starszych, ograniczonych ruchowo czy mocno zajętych albo po prostu nielubiących aktywności.

Wysokiej jakości karma

Zwierzęta te wymagają także dobrej jakości pożywienia. Na pewno nie może to być najtańsza marketowa karma, przeciwnie, pupil potrzebuje wysokojakościowych produktów, bogatych w mięso i składniki odżywcze. Prawdopodobnie będziesz musiał zaopatrywać się w żywność dla niego w dobrych sklepach zoologicznych, więc musisz mieć tego świadomość. Dobrym wyborem są produkty jak najbardziej naturalne. Koniecznie też trzeba ewentualną naukę uzupełnić o nagrody w postaci smaczków. Psy te są bardzo chętne do pracy i nauki, ale warto je dodatkowo zachęcać i nagradzać.

Pielęgnacja

Tutaj sprawa jest ułatwiona. Psów tej rasy nie powinno się często kąpać, warto to robić tylko wtedy, gdy naprawdę jest to niezbędne, na przykład gdy zwierzak mocno ubrudzi się podczas figli na świeżym powietrzu. Jego dość długa, dwuwarstwowa sierść potrzebuje jednak czesania, najlepiej codziennego, co pozwoli uniknąć także problemu włosów w domu. W okresie linienia, czyli zmiany szaty, czesanie musi być oczywiście częstsze.

Border collie —  idealny towarzysz

Psy te są nie tylko piękne, ale też chętne do pracy i zabawy, energiczne i wesołe, mają zatem mnóstwo zalet. Mimo to jednak ich potrzeby i charakter muszą pasować do stylu życia przyszłych właścicieli. Zastanów się, czy tak jest w Twoim przypadku.

News Reporter