Co wziąć pod uwagę wybierając tort komunijny?

Obecnie Pierwsza Komunia Święta wiąże się często z dużą imprezą w wynajętej sali. Wszak to bardzo ważny moment w życiu każdego młodego chrześcijanina, który dokonuje kolejnego kroku w życiu religijnym. Jednym z istotnych elementów tego dnia jest odpowiedni tort komunijny. Na co zwrócić uwagę, wybierając go? Sprawdź!

Wielkość odpowiadająca liczbie gości

Wpierw warto zastanowić się, jak wielu będzie gości podczas imprezy. Macie listę, więc nie powinno być to specjalnym problemem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że – z tego czy innego powodu, ciasta może braknąć. Wskazuje się, że należy  zamówić około 5-10 porcji więcej niż przewiduje się gości.

Smak – im popularniejszy, tym lepszy

Choć jest to przede wszystkim dzień osoby przyjmującej po raz pierwszy Komunię Świętą, to trzeba uwzględnić również gości. Smak tortu powinien więc odpowiadać gustom większości. Dlatego postaw na bezpieczne, uniwersalne kompozycje smakowe. Pamiętaj przy tym, że najlepiej zrezygnować z wypieków mających popularne alergeny, takie jak orzechy.

Jaki kształt i wzór?

Takie wyroby mają odmienne kształty. Często przypominają torty weselne. Mogą być m.in. piętrowe, jak i prostokątne, ale nie tylko. Zdolni cukiernicy przygotują ciasto w najróżniejszych formach, w tym książki czy figurki. Dodatkowo nierzadko są ozdobione wieloma efektownymi dekoracjami, np. z masy cukrowej. Na szczycie i bokach mogą pojawić się – przykładowo – elementy w kształcie kielicha, hostii, sznura od alby, a także podpisy.

Jakość ma znaczenie!

Efektowny wygląd jednak to nie wszystko. Składniki, z których piecze się takie ciasta, powinny być świeże i z pewnych źródeł. Dlatego tego typu zamówienia warto składać w sprawdzonych cukierniach z odpowiednią renomą.

Jaki koszt zamówienia tortu komunijnego?

Jeśli chcesz zamówić tort komunijny, to z pewnością zastanawiasz się też, ile będzie on kosztować. Na cenę składają się m.in. wielkość, składniki, ale i projekt. Im bardziej skomplikowany i im więcej pracy będzie wymagać, tym droższy będzie. Najlepiej jednak, gdy już wybierzesz firmę, gdzie chcesz zamówić, ustal to z samymi specjalistami.

News Reporter