Dla kogo border collie?

Osoby chcące przyjąć pod swój dach psa kierują się różnymi kwestiami, ale na pewno szczególnie ważne jest wybranie odpowiedniej rasy. Chodzi tu przy tym nie tyle o wygląd, choć na pewno ma on znaczenie dla przyszłych właścicieli. Bardzo ważne jest też dopasowanie charakteru zwierzęcia, co w znacznej mierze determinuje jego rasa, a także jego potrzeb, do przyszłych warunków oraz domowników. Dla kogo odpowiednim wyborem będzie pies rasy border collie? Sprawdź!

Ten pies potrzebuje ruchu!

Na pewno jedną z ważniejszych kwestii przy rozważaniu powiększenia rodziny o psa jest jego zapotrzebowanie na ruch. Większość psów bardzo lubi spacerować, bawić się, a nawet biegać, trzeba zatem zastanowić się, czy będzie się w stanie zaspokoić te oczekiwania. Mieszkający na wysokim piętrze w bloku senior raczej nie odpowie na potrzeby na przykład owczarka niemieckiego, zatem znacznie lepszym wyborem będzie dla niego nielubiący ruchu buldog francuski. Także osoby, których znaczną część dnia nie ma w domu, nie powinny wybierać psa potrzebującego dużo ruchu, na przykład spacerów kilka razy dziennie, w dodatku długich.

Psem lubiącym ruch, niezwykle energicznym i pełnym werwy, jest też border collie , co wynika z faktu, że pierwotnie był on hodowany do pracy, na przykład przy stadach owiec, a także nieraz przemierzał wiele kilometrów dziennie. Przedstawiciel tej rasy będzie zatem idealnym wyborem między innymi dla osób aktywnych —  będzie świetnym towarzyszem wspólnych aktywności, a także tych, którzy chcą zmotywować się do ruchu. Jeśli zaś chodzi o rodziny z dziećmi, potrzebna jest duża kontrola ze strony rodziców.

To prawdziwy członek rodziny

Dla osób chcących wybrać psa, z którym stworzą silną więź, rasa ta będzie idealnym wyborem. Pupil będzie z pewnością mocno związany, nie tylko z jedną osobą, którą uzna za przywódcę stada, ale ze wszystkimi domownikami, a nawet innymi zwierzętami mieszkającymi w domu. Może wykazywać cechy opiekuńcze, jest więc wspaniałym towarzyszem.

Wyjątkowy pies

Rasa ta nie bez powodu cieszy się wielkim uznaniem. Poza tym jej przedstawiciele nie są szczególnie wymagający pod względem pielęgnacji (ale trzeba codziennie wyczesywać ich sierść) oraz ich wrodzona wytrzymałość sprawia, że nie są chorowici. To w wielu przypadkach świetny wybór.

News Reporter