Domowe sposoby czy odtłuszczacz — co do udrożniania rur?

Zatykanie się odpływu i rur to częste zjawisko. W wannach i umywalkach problemem są zwykle włosy, a także cząsteczki mydła, w zlewach kuchennych zaś —  przede wszystkim tłuszcz. Jego złogi tworzą się z czasem, gdyż są tylko częściowo rozpuszczane przez gorącą wodę. Jak radzić sobie w przypadkach, gdy z powodu takich zatorów kanalizacja staje się niedrożna, a także zaczyna wydobywać się z niej nieprzyjemny zapach? Sprawdź, po jakie metody sięgnąć.

Sól, ocet i soda, czyli domowe metody

W mniej poważnych sytuacjach do udrożniania rur, a także pozbywania się nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji, często stosowane są domowe metody. Bywają one wybierane chętniej niż silnie działające udrażniacze ze sklepu ze względu na ich ekologiczny charakter i fakt, że zawsze są pod ręką. Poza tym jednak agresywne chemiczne środki nie są polecane do niektórych systemów —  mogą uszkadzać materiały, z jakich zostały wykonane, a nie każdy wie, czy ma rury plastikowe, czy metalowe.

Domowe metody mają wiele zalet, choćby tę, że sodę czy sól zawsze posiada się w kuchni, poza tym ich stosowanie jest proste i nie może zaszkodzić. Jednak łączy się z tym też ograniczone działanie —  w ten sposób można zniwelować tylko lekkie problemy. Sól czy soda wsypane do odpływu mogą na przykład na krótki czas usunąć przykry zapach, ale na pewno nie poradzą sobie z rozpuszczeniem złogów tłuszczu. W takim przypadku warto sięgnąć po preparat bioExpert, zwłaszcza że jest, w przeciwieństwie do chemicznych, agresywnych środków, naturalny, bezpieczny dla środowiska oraz wszelkiego rodzaju rur.

Jak działa odtłuszczacz od bioExpert?

Produkt ten nadaje się do zastosowania w kuchniach domowych, a także w warunkach profesjonalnych, czyli we wszelkich lokalach gastronomicznych, co oznacza, że wyróżnia się imponującym działaniem. Użycie proszku w zalecanych przez producenta dawkach i spłukanie go sporą ilością wody pozwala rozpuścić wszelkie, nawet mocno utrwalone złogi tłuszczu i doprowadzić do oczyszczenia rur. Odtłuszczacz przy tym nie tylko udrażnia kanalizację, ale też eliminuje problem nieprzyjemnych woni.

Skuteczny i bezpieczny

Preparat ten zdecydowanie jest złotym środkiem, działa bowiem nieporównywalnie skuteczniej aniżeli domowe metody, a jednocześnie jest łagodniejszy niż chemiczne preparaty. Stosować można go zatem bez obaw i bez ograniczeń — tak często, jak zachodzi potrzeba.

News Reporter