Drewniany stół loftowy — jakie rozwiązania wchodzą w grę?

Jeśli komuś wydaje się, że meble z drewna, choć piękne, są nazbyt klasyczne, by pasowały do jego nowoczesnej aranżacji, zawsze może postawić na takie produkty w odświeżonej formie. Drewno doskonale komponuje się z wieloma innymi materiałami, co udowadniają choćby stoły loftowe, tworzone z tego surowca oraz innych. Sprawdź, co oferuje rynek.

Drewniany stół loftowy —  nie tylko z drewna

Oczywiście meble wykonane w całości z drewna nadal są cenione, modne i popularne, jednak w przypadku stylu loft nie będą do końca odpowiednim wyborem. Pasują bardziej do wnętrz boho, klasycznych czy rustykalnych. W loftowych aranżacjach dużą rolę odgrywa metal, dlatego w większości przypadków drewniany stół loftowy ma blat z drewna, a nogi z metalu. Oczywiście możliwe są tu też liczne kombinacje, jak metalowe obrzeże blatu czy drewniana belka umieszczona pod nim.

Poza tym świetnym elementem stołu w stylu loft może być blat szklany. To doskonały wybór zwłaszcza do salonu, gdyż na co dzień szklana tafla mogłaby się nie sprawdzić podczas spożywania posiłków, ponieważ mogłyby jej grozić uszkodzenia. Niewielkie stoliki tego rodzaju są też stosowane jako meble ozdobne —  można na nich umieszczać różnego rodzaju dekoracje (choć trzeba pamiętać, że loft nie lubi przesytu).

Różne kształty

Proste, surowe meble mają wiele uroku i doskonale pasują do opisywanych aranżacji, ale nie trzeba na nich poprzestawać. Chcąc osiągnąć nieco inny efekt, na przykład lekkości, można postawić na meble o wyraźnie nowoczesnym, wręcz futurystycznym, charakterze. To przede wszystkim stoły z fantazyjnie wyginanymi nogami, na przykład na kształt owalu, czy krzyżowanymi.

Wiele propozycji

Stół z drewna w stylu loft to nie tylko jeden rodzaj mebla. W grę wchodzi wiele możliwości, co pozwala dobierać ten element do różnych pomieszczeń oraz potrzeb.

News Reporter