Ile kosztuje tort komunijny? Sprawdź, z czego wynika cena!

Ceny ciast w cukierniach nierzadko budzą zastanowienie. Tyczy się to w szczególności tortów, w tym komunijnych. Z czego wynikają koszty zamówienia takiego wyrobu? Czemu w niektórych miejscach można znaleźć je taniej, a w innych – znacznie drożej? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się o tym już teraz.

Składniki i dodatki

To główna składowa ceny. Wysokiej jakości produkty, wykorzystywane, by upiec tort komunijny, pochodzą z pewnych źródeł, a ich wytworzenie wymaga nierzadko bardziej złożonych i kosztownych procesów niż w przypadku półproduktów, jakich używają „tańsze” cukiernie. Warto wziąć pod uwagę fakt, że to nie tylko podstawowe składniki. Profesjonalni cukiernicy sięgają często też po dodatki, które czynią ich wyroby wyjątkowymi – zarówno jeśli chodzi o smak, jak i wygląd.

Wielkość i skomplikowanie projektu

Obok składników, duże znaczenie ma wielkość ciasta i złożoność projektu. Naturalnie – w tym przypadku, im większy tort komunijny, tym bardziej kosztowny. Im więcej zaś ozdób lub im wymyślniejsza forma, tym wyższa może okazać się cena, nawet jeśli sam wyrób będzie mniejszy.

Najtańsze są proste projekty – czyli np. prostokątne lub okrągłe ze stonowanymi ozdobami. Piętrowe wymagają zastosowania dodatkowych wsporników, aby wypiek był stabilny i nie przewrócił się np. w czasie przewożenia. Najbardziej finezyjne specjały, m.in. w kształcie figurek, ksiąg etc., wymagają największej precyzji i dodatkowych prac, co wpływa na łączny koszt realizacji.

Wykonanie tortu

W końcu na cenę oddziałuje to, jak dużo zaangażowania i czasu muszą włożyć cukiernicy, a także ilość zużytej energii i inne czynniki, wpływające bezpośrednio na wykonanie usługi. Trzeba też pamiętać, że firma realizująca takie zlecenie musi zarobić. Marża jednak bywa już kwestią indywidualną, wynikającą m.in. z prestiżu.

Wybieraj sprawdzone cukiernie

Chcesz mieć pewność, że tort komunijny będzie wysokiej jakości (za którą w końcu płacisz)? Najlepiej zleć wykonanie go specjalistom! Dzięki temu masz gwarancję, że wypiek będzie nie tylko smaczny, ale i stanie się wyjątkową ozdobą tego dnia. Pamiętaj, że cukiernie oferują często gotowe projekty, zwykle tańsze od indywidualnie stworzonych.

News Reporter