Jak dobrze wybrać płaszcz damski?

Wybór okrycia wierzchniego to zawsze spore wyzwanie, szczególnie gdy chodzi o kurtkę lub płaszcz na chłodniejsze dni. Taki produkt musi spełniać sporo oczekiwań, zarówno pod względem użytkowym, jak i wizualnym. W dodatku wiele kobiet chce, by ich okrycie posłużyło długo, nie tylko przez jeden sezon. Sprawdź, jak wybrać gwarantujący to wszystko płaszcz.

Płaszcz czy kurtka?

To, na jakie okrycie się postawi, zależy od preferowanego stylu i wygody. Wiele pań na co dzień woli nosić praktyczne kurtki, tym bardziej że zazwyczaj mają one nieprzemakalną wierzchnią warstwę, a, jak wiadomo, jesień, zima i wiosna to czas, kiedy w Polsce może często padać. Jednak nie da się ukryć, że damski płaszcz to element niezbędny w kobiecej szafie —  przydaje się nie tylko wtedy, kiedy chce się założyć sukienkę i wyglądać elegancko. W wielu przypadkach takie okrycie jest też wygodniejsze niż ciężka kurtka oraz przyjemniejsze w użytkowaniu ze względu na zastosowane do produkcji materiały. Poza tym z dobrego płaszcza można korzystać przez wiele sezonów, warto go więc wybrać nawet wtedy, gdy wiadomo, że takie okrycie będzie noszone tylko okazyjnie —  na przykład podczas wieczornych wyjść. Kurtka, choćby najlepsza, nie zawsze będzie odpowiednim wyborem.

Na jaki produkt warto postawić?

Chcąc zapewnić sobie wysokie walory użytkowe oraz elegancję, trzeba postawić na okrycie dobrej jakości. Tanie artykuły, dostępne na przykład w sieciówkach, nie zapewnią oczekiwanej elegancji, obniżą też prestiż, w dodatku są podatne na zniszczenia, pojawiające się nie tylko na skutek niewłaściwego prania, ale i zwykłego użytkowania. W dobry płaszcz warto zainwestować zarówno wtedy, gdy będzie się go nosić często, jak i wówczas, kiedy ma być wykorzystywany od czasu do czasu, przez kilka sezonów.

Wybierz kolor!

Klasyczne płaszcze to zwykle okrycia w klasycznych kolorach —  Polki często w okresie jesieni i zimy boją się wyrazistych barw. Tymczasem okrycie w na przykład mocnym, nasyconym różu może doskonale przełamać jesienną czy zimową monotonię oraz urozmaicić smutne stylizacje. Pozwoli też wyróżnić się z tłumu i zapewnić sobie modny wygląd.

Damski płaszcz —  niezbędny w szafie każdej kobiety

Nawet kiedy na co dzień woli się parkę czy puchówkę, płaszcz z pewnością się przyda. Zapewni świetny wygląd, wygodę oraz modny charakter stylizacji. Nie warto więc rezygnować z jego kupna.

News Reporter