Jak przeprowadzić test na porowatość włosów?

Kobiety marzące o pięknym wyglądzie muszą zwracać uwagę na wiele elementów swojego wizerunku. Na pewno jednym z ważniejszych są włosy, które powinny być przede wszystkim zadbane i zdrowe —  modna fryzura, świetny kolor, a nawet gęstość i długość to sprawy drugorzędne. Świetne efekty może dać pielęgnacja dopasowana do stopnia porowatości włosów. Dowiedz się, jak ją określić!

Jaka porowatość włosów?

Choć mówi się o tym coraz więcej i coraz więcej kobiet przekonuje się, że kosmetyki dobrane do stopnia porowatości pasm to strzał w dziesiątkę, dokładnie to, czego ich pasma potrzebowały, nie wszyscy nadal wiedzą, jak określić swój typ. Nic dziwnego. Jest to bardzo łatwe tylko w skrajnych przypadkach, czyli kiedy posiada się włosy szorstkie, suche, zniszczone i puszące się, a zatem wysokoporowate, lub przeciwnie, niskoporowate —  lejące się, gładkie, błyszczące, a nawet pozbawione objętości. Kiedy pasma wykazują inne cechy, można spodziewać się, że, jak większość Polek, ma się do czynienia ze średnim stopniem porowatości. By jednak mieć całkowitą pewność, co jest kluczowe dla dopasowania pielęgnacji, warto wykonać w sieci test porowatości włosów. Polega on na odpowiadaniu na pytania, dotyczące na przykład stopnia gładkości i zniszczenia pasm, czasu ich schnięcia, podatności na modelowanie itp. Pozwala uzyskać miarodajny wynik i dobrać odpowiednie preparaty.

Test na porowatość włosów a pielęgnacja —  jaki jest związek?

Poznanie stopnia odchylenia łusek włosów od ich kory, co ma wpływ nie tylko na wygląd, ale też podatność pasm na uszkodzenia, pozwala dobrać odpowiednią pielęgnację. Wiele kobiet wybiera kosmetyki do włosów w sposób dość przypadkowy, co skutkuje tym, że nie zaspokaja się ich potrzeb bądź na przykład co prawda odżywia je, ale za cenę utraty objętości. Pielęgnacja dopasowana do stopnia porowatości i zastosowanie kosmetyków przeznaczonych typowo do danych rodzajów pasm pozwala uniknąć takich skutków ubocznych, czyli na przykład dociążać puszące się włosy i dodawać blasku matowym, pozbawione objętości zaś unosić u nasady.

Piękny efekt na wyciągnięcie ręki!

Każda kobieta może mieć zdrowe włosy, dzięki czemu będą wyglądać pięknie nawet jeśli nie są zbyt gęste czy zaczynają siwieć, zdrowie jest bowiem najważniejsze. Postaw na odpowiednią pielęgnację i przekonaj się sama!

News Reporter