Jakie znaczenie ma test na porowatość włosów?

Każda kobieta marzy o lśniących pasmach, tworzących efekt tafli. Zdrowe, zadbane włosy wyglądają świetnie niezależnie od ich długości, koloru czy rodzaju fryzury, jednak takim atrybutem urody i niezwykle ważnym elementem wizerunku może pochwalić się stosunkowo niewiele pań. Czy poznanie stopnia porowatości swoich włosów może to zmienić? Przeczytaj, by się tego dowiedzieć!

Czym jest porowatość włosów?

Od jakiegoś czasu dużo się o tym mówi, wiele osób stawia też na pielęgnację dobraną pod kątem porowatości swoich włosów. Dlaczego jest to takie ważne? Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wygląd ich pasm, ich stan, a nawet „zachowanie”, czyli np. podatność na modelowanie czy plątanie, związane są właśnie z porowatością, czyli stopniem gładkości włosów. Dokładniej, chodzi o stopień odchylenia łuski włosa od jego kory. Jak nietrudno się domyślić, włosy wysokoporowate, czyli mające mocno odchylone łuski, to te szorstkie i matowe, a także puszące się. Włosy gładkie, lejące się, mają niski stopień porowatości.

Jak poznać porowatość swoich włosów? Zrób test!

Nie wszyscy potrafią od razu określić, z jakimi włosami mają do czynienia, szczególnie że większość Polek ma pasma średnioporowate. Tymczasem poznanie swojego typu może mieć wielkie znaczenie dla jakości i rodzaju pielęgnacji. Wiele kobiet przyznaje, że dopiero kiedy wykonały test na porowatość włosów , poznały swój typ i wdrożyły adekwatną pielęgnację, uzyskały efekty, jakich pożądały przez wiele lat. Nic dziwnego, chodzi tu o zaspokojenie potrzeb włosów, danie im w ramach pielęgnacji dokładnie tego, czego potrzebują, czyli na przykład:

  • nawilżenie pasm suchych,
  • domknięcie rozchylonych łusek, co przełoży się na większą gładkość, blask, a także niepodatność na puszenie i plątanie,
  • odżywienie włosów niskoporowatych w taki sposób, by ich nie obciążać (zwykle i tak są pozbawione objętości i często cienkie) i nie wzmagać ich przetłuszczania.

To oczywiście tylko niektóre efekty, jakie można sobie zapewnić, sięgając po odpowiednie kosmetyki, przeznaczone typowo dla pasm nisko-, średnio- lub wysokoporowatych.

Zadbaj o swoje włosy!

Często wdrożenie pielęgnacji dostosowanej do porowatości pasm okazuje się tym, czego brakowało im przez całe lata, by mogły pokazać pełnię swojego potencjału. Postaw na odpowiednie kosmetyki, by wydobyć ze swych włosów blask i cieszyć się pięknym wyglądem!

News Reporter