Opiekacz do orzeszków – jak wybrać odpowiednie urządzenie?

W domu można przygotować wiele smakołyków na słono i na słodko. Producenci sprzętu AGD proponują coraz więcej urządzeń, które ułatwiają wypieczenie różnych przekąsek, a wśród nich są opiekacze do orzeszków. Jak wybrać model dla siebie? Na co powinieneś zwrócić uwagę? Przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się więcej.

Zwróć uwagę na moc

Moc to istotna cecha takiego produktu. To ona determinuje, jak szybko będą piekły się ciastka, ale i jak wiele energii pobierze się z sieci. Warto zwrócić uwagę na urządzenia mające 1600 W. Wiąże się to z większym poborem energii, ale dzięki temu pieczenie jednej partii trwa około 2 minut. To oznacza, że różnica na rachunku przy wykorzystaniu takiego małego AGD będzie niewielka.

Opiekacz do orzeszków – ile sztuk przygotujesz naraz?

Kupując opiekacz do orzeszków, zwróć uwagę na liczbę sztuk przygotowywanych w jednej partii. Zazwyczaj akcesoria te mają ograniczoną pojemność. W sprzedaży jednak bez problemu znajdziesz sprzęty XL. Przykładowo – jeden z modeli pochodzących od marki Adler gwarantuje możliwość przygotowania aż 24 łupinek. To z kolei oznacza, że przygotujesz albo 24 przekąski, albo 12 (jeśli zdecydujesz się na zamknięcie „orzechów”).

Nieprzywierająca powłoka

Choć to standard w wielu urządzeniach tego typu, to warto się upewnić przed zakupem, że dany opiekacz do orzeszków został wyposażony w specjalną powłokę nieprzywierającą. Z jednej strony – zmniejsza to prawdopodobieństwo przypalenia smakołyków. Z drugiej – ułatwia ich wyjmowanie i obniża ryzyko pokruszenia ciasta.

Dobra marka

Ostatecznie – trzeba też zwrócić uwagę na renomę producenta. Na rynku nie brakuje sprzętów, które nie spełniają określonych norm i potrzeb klientów. Warto więc się upewnić, że dany model będzie odpowiadał konkretnym oczekiwaniom, a także przejrzeć opinie o nim – jeśli są dostępne. Porównaj je już teraz i wybierz produkt odpowiedni dla Ciebie.

News Reporter