Rozsądna inwestycja w rolety – wszystko, co trzeba wiedzieć

Chronią przed słońcem, chłodem i włamywaczami, dlatego są często wybierane przez właścicieli domów. Każdy, kto interesuje się roletami, powinien dobrze poznać ich zalety i rodzaje, żeby wybrać odpowiedni dla siebie model. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupu takich produktów i kiedy inwestycja okaże się opłacalna. 

Do czego służą rolety?

Sposobów na przysłanianie okien jest wiele. W ostatnich latach olbrzymią popularność zdobyły rolety. W Poznaniu istnieje wiele firm, które oferują ich sprzedaż i montaż. Specjaliści pracujący w nich podkreślają, że instalacja takich osłon zapewnia wiele korzyści. Jakich? 

Przede wszystkim klient może liczyć na stworzenie skutecznej bariery antywłamaniowej. Zewnętrzne modele zabezpieczają szyby przed ich wybiciem i wtargnięciem do środka. Sforsowanie stalowej zapory nie będzie łatwe dla złodzieja. 

Zaciągnięta roleta będzie także chroniła przed działaniem czynników atmosferycznych. W lecie dobrze ochroni przed przenikaniem promieni słonecznych, a tym samym ograniczy zwiększanie temperatury w domu i pozwoli zapewnić przyjemne warunki, nawet w przypadku upału.

Z kolei w zimie użytkownik może liczyć na efektywną barierę redukującą straty ciepła z mieszkania, a jednocześnie niedopuszczającą do przedostawania się do środka chłodu. Przełoży się to oczywiście na oszczędności związane z mniejszym korzystaniem z ogrzewania. 

Rodzaje rolet

Producenci oferują rolety podtynkowe, które zamawia się wyłącznie na etapie projektowania budynku. Można je zabudować warstwą ocieplenia. W nowo powstających domach instalowane są także modele nadstawne. Z kolei w obiektach już istniejących montuje się najtańsze warianty natynkowe. 

Pomoc specjalistów

Wybór odpowiedniego produktu będzie miał duże znaczenie w kontekście jego funkcjonalności. Dlatego dobrze jest poprosić o pomoc specjalistę, który doradzi, jakie rozwiązanie będzie optymalne w danym przypadku.

News Reporter